مشترک گرامی به منظور راهنمایی شما برای استفاده هر چه بهتر از خدمات ارائه شده در سامانه ارتباط با مشترکین ، در این بخش به معرفی هر یک از قسمت های این سامانه می پردازیم.

برای بررسی وضعیت مالی قبل از هر کاری باید به پنل کاربری خود وارد شوید.
اینکار از دو طریق امکان پذیر می باشد :

ورود به پنل کاربری :

ورود مرحله به مرحله :

ابتدا وارد سایت www.IPnet.ir شوید.
از سر برگ های بالا گزینه ” ناحیه کاربری“را انتخاب کنید.

و یا برای ورود مستقیم به کمک آدرس سایت ipnet.afrarasa.com وارد صفحه شوید.

وارد صفحه احراز هویت می شوید :

در این صفحه نام کاربری و رمز عبوری که از شرکت دریافت کرده اید ، وارد کنید و برروی گزینه ورود کلیک کنید .
پس از وارد کردن اطلاعات وارد پنل کاربری خود می شوید ، در سمت راست فهرستی وجود دارد که در ادامه موارد کاربردی را بررسی می کنیم.

اولین بخشی که پس از ورود به سامانه قابل مشاهده می باشد داشبورد است . در این صفحه اطلاعاتی شامل موارد زیر ارائه شده است:


مشخصات سرویس :

سرویسی که خریداری کرده اید و در حال حاضر استفاده میکنید را نمایش میدهد.

گزارش ترافیک و روز باقیمانده :

ترافیک باقیمانده : شامل اطلاعاتی در خصوص وضعیت استفاده شما از ترافیک مجاز می باشد. بر اساس نوع سرویسی که انتخاب نموده اید در این قسمت میزان مصرف و میزان باقی مانده ترافیک شما قابل مشاهده می باشد.
روزهای باقیمانده : میزان استفاده از سرویس بر اساس تعداد روز قابل ملاحظه می باشد. تعداد کل روزهای مربوط به دوره و تعداد روزهای سپری شده به همراه تعداد روز های باقی مانده ، در این قسمت ، قرار داده شده است.

ترافیک مازاد قابل انتقال : در صورت اتمام حجم ، قبل از تاریخ انقضا باید حجم اضافه خریداری نمایید
و ترافیک خریداری شده در قسمت ترافیک مازاد قابل انتقال نمایش داده می شود این موضوع به این خاطر میباشد که در صورت اتمام زمان ، ترافیک رزرو از بین نمی رود و به دوره بعد انتقال پیدا میکند .

 

مرکز خرید

از مرکز خرید میتوانید سرویس فعلی را تمدید یا سرویس جدید خریداری کنید.

اگر سرویس حال حاضر خود پایان نیافته باشد به صورت رزرو ذخیره میگردد همانطور که در ادامه توضیح داده می شود باید سرویس رزو را فعال نمایید.

در صورتی که زمان یا ترافیک دوره شما به پایان رسیده باشد جهت شارژ انلاین ابتدا گزینه وصل موقت را فعال نمایید سپس سرویس خود را تمدید نمایید

دقت داشته باشید در هر دوره فقط یکبار میتوانید از امکان وصل موقت استفاده کنید

 

تمدید سرویس فعلی:

کافیست درگاه پرداخت انتخاب کنید و مراحل پرداخت را انجام دهید . به صورت اتوماتیک سرویس شما فعال خواهد شد.

خرید سرویس فعلی

خرید سرویس جدید:

مطابق شکل لیستی از سرویس ها را به شما نمایش می دهد.پس از انتخاب نوع سرویس با کلیک برروی گزینه خرید ، به پایانه پرداخت الکترونیک یکی از بانک های طرف قرارداد شرکت منتقل می شوید.

خرید سرویس جدید

ترافیک اضافه:

درصورتی که ترافیک شما قبل از پایان زمان سرویس ، به پایان رسیده باشد ،می توانید با انتخاب نوع ترافیک  برای مثال ۱ گیگابایت اقدام به خریداری ترافیک نمایید.

در صورتی که زمان سرویس شما به پایان برسد اما ترافیک اضافه باقی بماند این نوع ترافیک به سرویس جدیدی که خریداری کرده اید منتقل خواهد شد.

پس از انتخاب مقدار ترافیک برروی گزینه خرید کلیک کنید،در این صورت به پایانه پرداخت الکترونیک یکی از بانک های طرف قرارداد شرکت منتقل می شود.

 

فشفشه:

درصورتی که ترافیک شما قبل از پایان زمان سرویس ، به پایان رسیده باشد ،می توانید با انتخاب نوع ترافیک  برای مثال فشفشه 1 روزه 3 گیگ بین الملل اقدام به خریداری ترافیک نمایید.

در صورتی که زمان سرویس شما به پایان برسد اما ترافیک اضافه باقی بماند این نوع ترافیک به سرویس جدیدی که خریداری کرده اید منتقل نخواهد شد.

پس از انتخاب مقدار ترافیک برروی گزینه خرید کلیک کنید،در این صورت به پایانه پرداخت الکترونیک یکی از بانک های طرف قرارداد شرکت منتقل می شود.

ای پی اختصاصی:

قبل از هر موضوعی باید تعیین کنید که به چند آی پی استاتیک نیاز دارید ؟

  • رنج آی پی ( از یک ای پی بیشتر)
  • تک آی پی

برای خرید رنج آی پی باید با واحد فروش تماس بگیرید ،اما اگر تصمیم داشته باشید تک آی پی بخرید میتوانید از طریق پنل کاربری خود خرید را انجام دهید که در ادامه نحوه خرید ان توضیح داده میشود.

از منو سمت راست گزینه خرید آی پی را انتخاب میکنیم و سپس از موارد باز شده روی خرید آی پی کلیک میکنیم و میتوانید پرداخت آن را انجام دهید.

فعال کردن سرویس اشتراک

در صورتی که در زمان خریداری سرویس جدید ، سرویس قبلی به پایان نرسیده باشد باید از مسیر زیر وارد شوید

بانکداری مجازی > صورتحساب ها >

علامت ستاره * را برای شروع سرویس انتخاب کنید.

دریافت فاکتور

برای دریافت و چاپ فاکتور از همین صفحه گزینه چاپ انتخاب کنید.