شبکه خصوصی انتقال داده (VPN)

شبکه خصوصی انتقال داده‌ (Virtual Private Network) یا به اختصار VPN، شبکه‌ای است که به صورت خصوصی برای مشتریان سازمانی بر بسترهای ارتباطی IPnet ( رادیویی بی سیم ) ایجاد می‌شود. با توجه به اهمیت موضوع مشتریان سازمانی برای تبادل اطلاعات داخلی و سازمانی خود از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند، پایداری (Availability) و امنیت (Security) این نوع شبکه‌ها، دو مشخصه اصلی و حایز اهمیت می‌باشند. در شبکه‌های خصوصی انتقال داده‌ها، شرکت IPnet ، خدمات شبکه خصوصی انتقال داده‌های خود را بر بسترهای ارتباطی وایرلس و ماکروویو ارایه می‌دهد.

شبکه رادیویی بی‌سیم IPNET

یکی از رایج‌ترین و موثرترین روش‌های ایجاد شبکه خصوصی انتقال داده‌ها، استفاده از بسترهای ارتباطی رادیویی بی‌سیم (Wireless) می‌باشد. در این روش از امواج رادیویی برای انتقال داده‌ها بین دو یا چند نقطه استفاده می‌شود و بر خلاف خطوط زمینی (مسی یا فیبری)، مراکز مخابراتی نقشی در این میان بر عهده ندارند. شبکه‌های رادیویی در دو باند فرکانسی آزاد (2.4، 5.4 و 5.8 گیگاهرتز) یا حرفه‌ای ایجاد و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. از باندهای فرکانسی آزاد برای ارتباط با تجهیزات طرف مشتری، و از باندهای فرکانسی حرفه‌ای برای ارتباط سایت‌ها و تجهیزات هسته مرکزی شبکه رادیویی IPnet استفاده می‌شود.

مزایای خدمات شبکه خصوصی انتقال داده (VPN)

 • 1. ارایه مشاوره در پیاده‌سازی خدمات پهنای باند

  IPnet برای ارایه‌ی خدمات پهنای باند، مشتریان را با ارایه‌ی مشاوره‌های سودمند و تجربه یاری می‌کند. مشتریان در صورت نیاز می‌توانند قبل و بعد از دریافت خدمات مورد نظر خود از مشاوره‌های IPnet بهره‌مند شوند.

 • 2. پوشش مناسب بیش‌تر نقاط استان گلستان

  امکان ارایه خدمات پهنای باند و دسترسی به شبکه خصوصی و اینترنت پرسرعت IPnet با ظرفیت بالا در بیش‌تر نقاط استان گلستان به یکی از روش‌های باسیم و یا بدون سیم از مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات پهنای باند شرکت صنعت پردازش اطلاعات گلستان است.

 • 3. قیمت مناسب در مقایسه با کیفیت خدمات ارایه شده

  کاهش قیمت تمام شده با حفظ کیفیت از جمله ویژگی‌های خدمات پهنای باند IPnet است. با توجه به حجم بالای مشتریان پهنای باند IPnet ، امکان ارایه سرویس اختصاصی با قیمت مناسب برای مشتریان ایجاد شده است.

 • 4. بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی فنی و مانیتورینگ شبانه‌روزی

  تیم پشتیبانی فنی شرکت‌ IPnet به صورت شبانه‌روزی و در تمام روزهای سال خدمات مشتریان پهنای باند را کنترل می‌کنند. اعضای این تیم تلاش می‌کنند با پاسخ‌های به موقع به درخواست‌ها و مشکلات مشتریان امکان ارایه‌ی خدمات در کوتاه‌ترین زمان ممکن را برای آنان فراهم ‌سازند.

 • 5. چابکی و انعطاف‌پذیری

  نیروی جوان و خلاق IPnet ، با بهره‌گیری از دانش نوین و فراگیری فناوری‌های جدید و تجربه موفق با فرهنگ رایج انتقادپذیری در سازمان به مجموعه‌ای چابک و انعطاف‌پذیر تبدیل شده‌اند. این چابکی و انعطاف‌پذیری زمینه‌های مناسبی را برای بالا بردن کیفیت خدمات و پاسخ‌گویی به موقع به نیازهای مشتریان فراهم آورده است.

ویژه گی های خدمات پهنای باند IPnet

استفاده از خدمات پهنای باند، امکانات زیادی را در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهد که آگاهی از آن‌ها می‌تواند به انتخاب این دسته از خدمات و به کارگیری آن‌ها یاری رساند. در این جا، برخی از این ویژگی‌ها نام برده می‌شود:
 • وجود سیستم نظارت و پایش همیشگی و بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته به کمک ابزارهای مجهز و کارآمد
 • استفاده از مجهزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری و نرم افزاری به منظور برقراری ارتباط
 • پوشش سراسری با (POP Siteها) متعدد برای ارایه‌ی خدمات با کیفیت به مشتریان
 • داشتن ارتباط میان شرکت‌ها و واحدهای زیرمجموعه و مراکز و نمایندگی‌ها
 • استفاده از باندهای فرکانسی اختصاصی برای ارایه‌ی خدمات